Domov pre dôchodcov a ľudí, ktorí potrebujú pomôcť v starobe

Ocenenie vedúcej ZOS Mgr Marie Macejkovej

27.09.2019 14:00

Trenčiansky samosprávny kraj po prvýkrát ocenil zamestnancov v oblasti sociálnych služieb

Vyjadriť svoj obdiv i úprimnú vďaku všetkým tým, ktorí svoj život obetovali pomoci druhým, sa rozhodol aj Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). Ocenenie za ich záslužnú prácu si prevzali z rúk trenčianskeho župana a štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Ťažká práca, ktorú človek musí vykonávať srdcom. Aj tak sa dá definovať náročné povolanie v oblasti sociálnych služieb. Ľudí, ktorí svoj život obetovali pomoci iným, sa v tomto roku vôbec po prvýkrát rozhodol oceniť aj Trenčiansky samosprávny kraj. V duchu rodinnej atmosféry si v piatok 27. septembra 2019 prevzalo cenu 10 významných sociálnych pracovníkov v celkovo troch kategóriách. V kategórií Sociálny pracovník Trenčianskeho kraja 2019 si plaketu ako poďakovanie za svoju prácu prevzala Veronika Cagáňová, Monika Frolová, Zuzana Bazalová a Marie Macejková, ako Odborný zamestnanec v sociálnych službách Trenčianskeho kraja 2019 boli ocenení Rastislav Sokol, Anna Kušnírová, Gabriela Hrnčiariková, Marta Vlčková a Anna Kováčová. Cena a titul Manažér v sociálnych službách Trenčianskeho kraja 2019 putovala do rúk Tibora Gavendu.

„Práca v sociálnych službách je vykonávaná 24 hodín denne 7 dní v týždni  a 365 dní v roku. Ľudia ju robia zo svojho srdca a vždy vedia podať pomocnú ruku keď je to potrebné. Je preto našou morálnou povinnosťou vyjadriť im našu vďaku za úsilie a obetavosť. Som hrdý na to, že práve takýchto výnimočných ľudí sme mohli dnes oceniť,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

Slávnostným ceremoniálom hostí sprevádzala populárna slovenská herečka Bibiana Ondrejková. Oceňovania sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Branislav Ondruš.

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Spoločná úradovňa samosprávy n.o. Klčové 109/34
Nové Mesto nad Váhom
915 01
SUSn.o. Nové Mesto n/V- 0904 294 412
ZOS-Mor. Lieskové 032/7792 328
0903 771 768