Domov pre dôchodcov a ľudí, ktorí potrebujú pomôcť v starobe

Služby

Zaisťujeme komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť pre našich klientov. Pracuje pre nás praktický lekár, pravidelné sú návštevy špecialistov- pôsychlóg, geriater a interný lekár. Tím profesionálne vyškolených zamestnancov sa stará o všetko potrebné pre príjemné ubytovanie a trávenie voľného času našich zverencov. Pri vybavovaní izieb sme kládli dôraz na funkčnosť, bezpečnosť a pohodlie. Dbáme na čistotu a príjemné prostredie. To všetko sú dôležité faktory prispievajúce k spokojnej atmosfére u nás.


Bývanie a stravovanie

Poloha zariadenia:

ZOS je umiestnené v bezbariérovej budove vo východnej časti obce asi 1km od hlavnej cesty na Moravu.  Moravské Liekové je asi 8 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom a lež neďaleko hraníc s Moravou, v malebnom prostredí Bielych Karpát.

 ZOS je na pokraji obce blízko kostola a je situované tak, že izby sú orientované na juh, sú teda slnečné a príjemné.

Okolie ZOS umožňuje malé prechádzky po okolitej prírode, nie je ďaleko do obchodov, lekárne ani reštaurácie. Samotná budova je v upravenej záhrade s lavičkami a možnosťou sledovania športovísk v jeho blízkosti.

 

Popis ZOS

Budova ZOS je trojpodlažná, pričom na každom podlaží sú umiestnené obytné priestory. V 18 jedno a dvoj posteľových izbách  sú okrem postele, ktorá podľa potreby je polohovateľná, alebo vybavená antidekubitným matracom,  nočné stolíky, stôl so stoličkami na konzumáciu stravy, a skrine pre každého klienta. Každá ubytovacia jednotka má kuchynskú linku so sporákom, bezbariérové WC so sprchovým kútom, umývadlom a madlami na uľahčenie pohybu.

V izbách je možné pripojenie TV, prípadne po dohode aj dovybavenie vlastným nábytkom a doplnkami. Izby majú signalizačné zariadenie na privolanie ošetrujúceho personálu. O klientov sa stará 17 zamestnancov, zdravotné sestry a opatrovateľky.

 Je zabezpečená pravidelná návšteva ošetrujúceho obvodného lekára, ktorý zabezpečuje operatívne všetky potrebné lekárske úkony a pravidelne chodia aj odborní lekári,  ktorí  sledujú klientov.

 Podľa potrieb klienta sú zabezpečované  sprievody na odborné vyšetrenia, nákup liekov či iného tovaru.

Stravovanie je zabezpečené do izieb a je možné podľa odporučenia lekára z výberu štandardnej, diétnej, ako aj diabetickej stravy, až 5 jedál za deň.

Upratovanie 2x denne a zabezpečujeme aj starostlivosť o osobnú bielizeň.

 V spoločných priestoroch sú v spolupráci s materskou aj základnou školou, ako aj jednotou dôchodcov  pri rôznych príležitostiach rôzne akcie, služby kňazov, alebo iné aktivity.

Ošetrovateľská a zdravotná starostlivosť

Ošetrovateľská a zdravotná starostlivosť je zaisťovaná praktickým lekárom, ktoý chodí ku klientom podľa potreby, ale minimálne 3x týždenne.  Pravidelne si svojich pacientov kontrolujú priamo na izbách. Odborní lekári, s ktorými máme zmluvné dohody o návštevách a ošetrovaní klientov, su tiež k dispozícii. K ostatným odborným lekárom je zaistený odvoz a v prípade potreby i doprovod. Rešpektujeme slobodnú voľbu lekára, klient má možnosť zostať i naďalej v starostlivosti svojho dovtedajšieho lekára.

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Spoločná úradovňa samosprávy n.o. Klčové 109/34
Nové Mesto nad Váhom
915 01
SUSn.o. Nové Mesto n/V- 0904 294 412
ZOS-Mor. Lieskové 032/7792 328
0903 771 768